22 lutego 2017, 10:22
Warszawa
+20°C
Barcelona ciężarówka z gazem

Pościg za jadącą pod prąd, rozpędzoną ciężarówką z gazem w Hiszpanii

Hiszpańska policja zatrzymała dziś jadący pod prąd pędzący z dużą prędkością pojazd ciężarowy wypełniony butlami z gazem. 

Kradzież ładunków w Niemczech

Saksonia: nasilona kradzież ładunków z ciężarówek. Niemcy twierdzą, że to Polacy

Na parkingach w Niemczech, głównie w okolicach Drezna, dochodzi do napadów na pojazdy ciężarowe i kradzież ładunków. Niemieckie służby twierdzą, że sprawcami są prawdopodobnie Polacy. 

Mercedes-Benz urban eTruck

Urban eTruck – elektryczna ciężarówka Mercedesa w tym roku na drogach

Jeszcze w tym roku Mercedes-Benz Trucks wprowadzi na rynek w małej serii pierwszy na świecie w pełni elektryczny, ciężki samochód ciężarowy do transportu dystrybucyjnego – Urban eTruck.

8080 kg alkoholu GITD

8080 kg alkoholu, przechylony pojazd i odmowa przyjęcia mandatu

O 230% dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu przekroczył jeden z kierujących przewożąc alkohol. Ze względu na źle zamocowany towar, przechylony pojazd rzucił się w oczy i został zatrzymany do kontroli.

Czemu chcą wprowadzać zakaz wyprzedzania. Przykład „złej praktyki” na A4

Jakiś czas temu Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk poinformował o planach wprowadzenia zakazu wzajemnego wyprzedzania się przez pojazdy ciężarowe. 

Słownik kierowcy Marathon International

Lista zwycięzców, którzy otrzymają słownik kierowcy zawodowego [wyniki konkursu]

14 lutego br. ogłosiliśmy konkurs, w którym do wygrania był słownik przeznaczony dla kierowców zawodowych. Poniżej prezentujemy wyniki. 

Grupa Lannutti dostawa IVECO Stralis

610 nowych ciągników IVECO Stralis dla Grupy Lannutti

Grupa Lannutti podpisała jedną z największych umów w europejskim sektorze transportu ciężkiego: kontrakt na dostawę nowego IVECO Stralisa w liczbie 610 sztuk.

Elektryczne autobusy Scania

Scania testuje elektryczne autobusy w Szwecji

Elektryczne autobusy Scania będą testowane w Östersund na północy Szwecji. Trzy pojazdy Scania Citywide LE rozpoczną pracę pod koniec 2017 roku, a kolejne trzy dołączą do nich na początku 2019 roku.

„Przezroczysta” ciężarówka Samsunga wyjechała testowo na drogi

Prototypowa ciężarówka – Samsung Safety Truck, która „pokazuje” inne pojazdy poruszające się przed nią na drodze, wyjechała pilotożowo na drogi w Argentynie.

Słownik kierowcy Marathon International

Firma Marathon International przygotowała słownik dla kierowców w 4 językach

Firma transportowa Marathon International stworzyła słownik dedykowany kierowcom zawodowym pojazdów ciężarowych ze zwrotami przetłumaczonymi na 4 języki.