23 października 2017, 02:40
Warszawa
+20°C
Nowe modele IVECO Stralis będą jeździć na oponach Michelin

Nowe modele IVECO Stralis będą jeździć na oponach Michelin

Firma Iveco wprowadza na rynek nowy samochód ciężarowy Stralis z przeprojektowanym układem napędowym. 

Do obydwu modeli ciężarówki: Stralis XP i Stralis NP ogumienie dostarczy firma Michelin. Będą to opony MICHELIN X LINE Energy.

Opony Michelin to jedyne z klasą AAA oporu toczenia zgodnie z zasadami etykietowania opon w UE. W porównaniu z aktualną gamą MICHELIN X LINE Energy o klasie BBA oporu toczenia, nowe opony pomogą mają pomóc operatorom zaoszczędzić do jednego litra paliwa na 100 km. W ten sposób emisja CO2 ma zmniejszyć się o 2,66 kg na tej samej odległości. Oznacza to średnią redukcję kosztów paliwa o 1 610 euro przez cały pierwszy cykl życia opon, przy jednoczesnym zachowaniu osiągów również w innych obszarach, takich jak bezpieczeństwo, trwałość i żywotność.

Iveco i Michelin ogłosiły porozumienie w sprawie systemu zarządzania oponami dla operatorów flot pojazdów komercyjnych w ramach programu Iveco TCO2 Live. Jest to usługa, jaką Iveco wprowadziło przy okazji premiery nowych modeli Stralis. Program obejmuje szkolenia kierowców, porady dotyczące zużycia paliwa, utrzymania i naprawy pojazdów oraz ich ubezpieczenia. Program przez ponad rok funkcjonował w Polsce i Hiszpanii, a obecnie jest stopniowo rozszerzany na inne rynki.

Nowe modele IVECO Stralis będą jeździć na oponach Michelin
5 (100%), ocen: 1

Podobne wpisy

Dodaj komentarz