12 grudnia 2017, 18:23
Warszawa
+20°C
Pomorska Miss Scania: rekordowa liczba pojazdów i Dywizjon 303 z tegorocznym tytułem 2

Pomorska Miss Scania: rekordowa liczba pojazdów i Dywizjon 303 z tegorocznym tytułem

Rekordowa liczba pojazdów biorących udział w konkursie, setki zwiedzających oraz prezentacja pojazdów Scania nowej generacji, to tylko kilka z akcentów 15. edycji Pomorskiej Miss Scania 2016. 

Pomorska Miss Scania to wydarzenie, które zdążyło wyrobić sobie silną markę wśród miłośników pojazdów ciężarowych. Podczas tegorocznej 15. edycji konkursu do walki o tytuł najpiękniejszego pojazdu Scania stanęło prawie 60 samochodów ciężarowych, to rekord w historii imprezy.

Tytułem Pomorskiej Miss Scania 2016 wyróżniony został pojazd Scania R560 „Dywizjon 303″ z firmy Repiński z Kościerzyny, zdobywca nagrody publiczności zeszłorocznego konkursu. Zwycięski samochód wyróżnia się nie tylko charakterystycznym malowaniem, dedykowanym polskim lotnikom walczącym w Bitwie o Anglię, ale także dopracowanym wyglądem wnętrza kabiny.

W kategoriach Nagroda Publiczności i Nagroda Dyrektora Scania zwyciężyły kolejno: Scania R500 z firmy Baca oraz Scania R730 z motywem Bitwy pod Grunwaldem z firmy Kacpi Logistic.

Pomorska_Miss_Scania_Baca_Logistics
Nagroda Publiczności
Pomorska_Miss_Scania_Grunwald
Nagroda Dyrektora

Z kolei Weteranem Szos została pięknie odbudowana, ratownicza Scania Vabis z 1967 roku, która do dziś jest wykorzystywana przez PKS Gdańsk Sp. z o.o. Samochód posiada zabudowę holownika. Wyróżnienie w kategorii Samochód Specjalny trafiło do pojazdu Scania z firmy Chlechowicz – czteroosiowego ciągnika, o mocy 730 KM przeznaczonego do holowania zestawów ponadgabarytowych do 250 t.

Pomorska_Miss_Scania_Pojazd_specjalny
Wyróżnienie dla pojazdu specjalnego
Pomorska Miss Scania: rekordowa liczba pojazdów i Dywizjon 303 z tegorocznym tytułem
5 (100%), ocen: 2

Podobne wpisy

Dodaj komentarz