13 grudnia 2017, 10:57
Warszawa
+20°C
Vision Van: dostawczak przyszłości według Mercedesa 1

Vision Van: dostawczak przyszłości według Mercedesa

Mercedes-Benz zaprezentował Vision Van – koncepcyjny samochód dostawczy przyszłości.

Vision Van to auto dostawcze napędzane silnikiem elektrycznym o mocy 100 KM. Na jednym ładowaniu pojazd może przejechać od 80 do 270 km – naturalne jest to zatem, że jego przeznaczeniem jest przede wszystkim transport miejski. Ma to być też odpowiedź na wzrastającą liczbę miast, które coraz częściej wprowadzają ograniczenia wjazdu do centrów ze względu na normy emisji spalin.

Producent deklaruje, że pojazd będzie rozwijał prędkość od 80 do 120 km/h – z jednej strony niewiele, ale czy to nie wystarczy w transporcie miejskim?

Co ciekawe, koncept Mercedesa kontynuuje trend autonomiczności zakładając minimalny udział kierowcy w procesie prowadzenia pojazdu. Doskonałym przykładem jest kabina kierowcy, w której zamiast kierownicy, mamy do dyspozycji joystick i minimalistyczną deskę rozdzielczą.

Mercedes_benz_vision_van_2

Wyposażeniem tego auta dostawczego są także… drony. Każdy z nich ma wspomagać transport. Jeden dron może unieść przesyłkę o masie 2 kg na dystansie maksymalnie 20 km. Celem montażu dronów jest możliwość dostarczenia przesyłek, gdzie jest bardzo duży ruch, który miałby wpłynąć na termin dostawy.

Mercedes-Benz-Vision-van-prototype-drones-autovolts-6-1024x512

Vision Van: dostawczak przyszłości według Mercedesa
5 (100%), ocen: 1

Podobne wpisy

Dodaj komentarz