13 grudnia 2017, 10:52
Warszawa
+20°C
Mercedes-Benz Conecto

KPK Białystok pierwszym odbiorcą autobusu Mercedes-Benz Conecto

Pod koniec ubiegłego roku w Polsce miała miejsce światowa premiera najpopularniejszego modelu autobusu miejskiego Mercedes-Benz: nowego Mercedes-Benz Conecto. Po 3-tygodniowych testach w stolicy Podlasia zarząd Komunalnego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Białystok postanowił zatrzymać pojazd już u siebie na stałe.

Setra S 531 DT

Nowy autobus piętrowy Setra S 531 DT z serii TopClass 500

Maksymalna wydajność i różnorodność, komfort z najwyższej półki i bezkompromisowe bezpieczeństwo: Nowy autobus piętrowy Setra S 531 DT z serii TopClass 500 ponownie wyznacza standardy w swojej klasie.

Elektryczne autobusy Scania

Scania testuje elektryczne autobusy w Szwecji

Elektryczne autobusy Scania będą testowane w Östersund na północy Szwecji. Trzy pojazdy Scania Citywide LE rozpoczną pracę pod koniec 2017 roku, a kolejne trzy dołączą do nich na początku 2019 roku.

Mercedes-Benz Sprinter City dla Tych

Autobusy Mercedes-Benz Sprinter City dla komunikacji miejskiej w Tychach

7 lutego br. miało miejsce przekazanie pięciu autobusów Mercedes-Benz Sprinter City 65 zakupionych przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Tychach.

Mercedes-Benz Citaro ZKM Gdańsk

Autobusy Mercedes-Benz Citaro dla ZKM w Gdańsku

21 grudnia br. nastąpiło oficjalne przekazanie 21 niskopodłogowych autobusów marki Mercedes-Benz Citaro do Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdańsku.

Polonus Warszawa

Polonus Warszawa w projekcie SuperPKS

Polonus Warszawa dołącza do SuperPKS i będzie trzecim z przewoźników zrzeszonych w ramach tego projektu. Dostawcą taboru i partnerem projektu jest Scania, która będzie sprzedawać, leasingować lub wypożyczać autobusy operatorom w zależności od ich możliwości finansowych.

Elektryczny Solaris Urbino autobusem roku 2017

Elektryczny Solaris Urbino autobusem roku 2017

Najlepszym autobusem miejskim roku 2017 został elektryczny Solaris Urbino. To pierwszy taki tytuł dla polskiego producenta i jednocześnie pierwsza w historii tego konkursu nagroda dla pojazdu bateryjnego.  
Odciążyć kierowcę i poprawić bezpieczeństwo: Mercedes-Benz Future Bus 1

Odciążyć kierowcę i poprawić bezpieczeństwo: Mercedes-Benz Future Bus

Mercedes-Benz podczas zbliżających się targów IAA w Hanowerze zaprezentuje częściowo zautomatyzowany autobus miejski z systemem CityPilot, który w znacznym stopniu odciąży kierowcę. 

Volvo testuje autobusy elektryczne we Wrocławiu

Volvo testuje autobusy elektryczne we Wrocławiu

Od 30 czerwca do 9 lipca br. na ulicach Wrocławia będą testowane dwa autobusy elektryczne Volvo 7900 Electric.

Autokary na EURO 2016 na oponach Continental

Autokary na EURO 2016 na oponach Continental

Continental – oficjalny sponsor UEFA EURO 2016™ – wyposażył autokary reprezentacji narodowych biorących udział w rozgrywkach w specjalne opony autokarowe Conti Goal HA3.