13 grudnia 2017, 10:51
Warszawa
+20°C
Mercedes-Benz Conecto

KPK Białystok pierwszym odbiorcą autobusu Mercedes-Benz Conecto

Pod koniec ubiegłego roku w Polsce miała miejsce światowa premiera najpopularniejszego modelu autobusu miejskiego Mercedes-Benz: nowego Mercedes-Benz Conecto. Po 3-tygodniowych testach w stolicy Podlasia zarząd Komunalnego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Białystok postanowił zatrzymać pojazd już u siebie na stałe.

Jak potwierdza Prezes KPK Białystok,  Cezary Zajkowski: w trakcie przeprowadzonych testów autobus zyskał bardzo przychylną opinię kierowców, z uwagi na świetne parametry układu jezdnego, bardzo niskie zużycie paliwa – a także wysoki komfort pracy kierowcy. Należy też z satysfakcją zaznaczyć przychylną i pozytywną reakcję pasażerów podróżujących tym pojazdem. Główne zalety nowego Mercedes-Benz Conecto to przyjazne środowisku mniejsze zużycie paliwa oraz mniejsza emisja szkodliwych substancji, a z drugiej strony najwyższe bezpieczeństwo i komfort w swojej klasie.

W Białymstoku autobusy Mercedes-Benz od wielu lat obsługują transport publiczny. KPK Białystok po raz kolejny zakupiło nowość z gwiazdą – w 2013 roku jako pierwsza w Polsce firma odebrała autobus Mercedes-Benz Citaro z silnikiem Euro 6.

 

Oceń tekst!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz