22 października 2017, 22:39
Warszawa
+20°C
DAF na Tajwanie

DAF na Tajwanie – już 5 tys. wyprodukowanych ciągników siodłowych

Po niecałych dziesięciu latach od otwarcia zakładu w Dadu z linii montażowej zjechała pięciotysięczna ciężarówka marki DAF.

Tajwański oddział DAF, posiadający prawie 30-procentowy udział w rynku samochodów ciężarowych powyżej 12 ton, jest  liderem wśród pozaazjatyckich marek samochodów ciężarowych.

Co tydzień firma DAF Trucks wysyła komponenty do swoich popularnych serii LF, CF i XF105 z fabryk w Eindhoven i Leyland na Tajwan, gdzie jej partner, Formosa Plastics Group, montuje około czterech ciężarówek dziennie. Wszystkie pojazdy są wyposażone w wysoce silniki PACCAR Euro 5. Dwa lata temu linia montażowa w Dadu została znacznie rozbudowana.

– Jakość ciężarówek DAF montowanych na Tajwanie jest tak samo wysoka, jak jakość pojazdów zjeżdżających z linii produkcyjnych w Holandii i Wielkiej Brytanii – powiedział Geert van Genugten, który jest odpowiedzialny w firmie DAF Trucks za sprzedaż na rynki Azji Południowo-Wschodniej – Pięciotysięczna tajwańska ciężarówka DAF jest ciągnikiem FT CF 85.410, który będzie używany do przewozu surowców dla przemysłu papierniczego.

Oceń tekst!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz