12 grudnia 2017, 18:21
Warszawa
+20°C
Goodyear Eagle 360 Urban

Myśleliśmy, że to piłka. Goodyear zaprezentował oponę przyszłości – Eagle 360 Urban

Wykorzystująca sztuczną inteligencję kulista opona Eagle 360 Urban była głównym bohaterem konferencji zorganizowanej przez Goodyeara i poświęconej przyszłości motoryzacji.

– W tej chwili jesteśmy w fantastycznym momencie historii. Tak, jak kiedyś nasi pradziadkowie czytali gazetę, jaką szansę ma automobil, tak teraz my żyjemy w czasach kiedy zastanawiamy się czy to między innymi samochody elektryczne i inne są przyszłością motoryzacji – mówił podczas konferencji Piotr Sarnecki z Polskiego Związku Przemysły Motoryzacyjnego. Te słowa są esencją całego spotkania, które Goodyear poświęcił swoim wizjom przyszłości.

 Znane dotychczas jedynie uczestnikom tegorocznych Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych w Genewie innowacyjne wizje opon amerykańskiego koncernu miały swoją pierwszą prezentację w Polsce. Spotkaniu towarzyszyła debata na temat wyzwań stojących przed branżą motoryzacyjną, w związku z rozwojem transportu przyszłości.

Jak twierdzi amerykański producent, przyszłość branży motoryzacyjnej może zrewolucjonizować opona Goodyear Eagle 360 Urban. Kulista opona wyprodukowana techniką druku 3D jest pierwszą oponą koncepcyjną wspieraną przez sztuczną inteligencję, która jest w stanie rozpoznawać, decydować i dostosowywać się do warunków panujących na drodze oraz komunikować się z otoczeniem. Co więcej, Eagle 360 Urban dzięki wyposażeniu w sztuczną inteligencję, bioniczną powłokę i zmienny bieżnik potrafi wykorzystywać posiadaną wiedzę w praktyce.

To nie piłka! To opona przyszłości #goodyear #goodyearpolska #przeladowanypl #tyres #tires #press

A post shared by PRZELADOWANY.PL (@przeladowany.pl) on

Prezentacji opon koncepcyjnych Goodyear towarzyszyła debata poświęcona wyzwaniom, z jakimi wkrótce będzie musiała się zmierzyć branża motoryzacyjna w związku z rozwojem transportu przyszłości. Wzięli w niej udział: Piotr Sarnecki, Dyrektor Generalny Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego; prof. Marcin Ślęzak, Dyrektor Instytutu Transportu Samochodowego; dr Michał Niezgoda, Zastępca Kierownika Centrum Telematyki ITS oraz Carlos Cipollitti, Wiceprezydent ds. rozwoju produktu w regionie EMEA, Dyrektor Generalny Centrum Innowacji Goodyeara w Luksemburgu oraz Leszek Szafran, Dyrektor Generalny ds. Sprzedaży Goodyear na Polskę i Ukrainę.

Oceń tekst!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz