23 października 2017, 19:19
Warszawa
+20°C

Czemu chcą wprowadzać zakaz wyprzedzania. Przykład „złej praktyki” na A4

Jakiś czas temu Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk poinformował o planach wprowadzenia zakazu wzajemnego wyprzedzania się przez pojazdy ciężarowe. 

Tymczasem od wczoraj w sieci krąży wideo nagrane 10 lutego br. na autostradzie A4 na odcinku Kraków – Tarnów. Choć wideo trwa ok. 3 minut, to sam autor twierdzi, że manewr wyprzedzania się pojazdów ciężarowych trwał znacznie dłużej.

Apelujemy do wszystkich kierowców o kilka km/h mniej na liczniku, kiedy widzicie, że wyprzedza Was inny pojazd ciężarowy. Ma to bezpośredni wpływ na wizerunek wszystkich kierowców zawodowych wśród innych użytkowników dróg, a pośrednio – na decyzje legislacyjne podejmowane przez rząd.

Czemu chcą wprowadzać zakaz wyprzedzania. Przykład „złej praktyki” na A4
5 (100%), ocen: 4

Podobne wpisy

Komentarze

 • Karol

  16 lutego 2017

  Ten którego wyprzedzał to nie był zawodowy kierowca tylko zwykły wymoczek z PGRu, cham i debil bo innych słów nie można tu użyć!! Przez takich głąbów będziemy mieli niedługo zakaz wyprzedzania na autostradach i będziemy jeździć po 70 🙂 a na miejscu tego co wyprzedzał, to po zakończonym manewrze wyprzedzania nacisnąłbym na hamulec i do zera debila wyhamował. pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Adi

   16 lutego 2017

   Zgadzam się że kierowca wyprzedzanej ciężarówki mógł zejść z 4 oczka w dół i by szybko poszło , słabo to wygląda ale Twój pomysł z hamowaniem świadczy tylko tyle że sam jesteś z PGRu… to że ktoś jest kiepskim kierowcą albo się zagapił wcale nie oznacza że musisz się od razu odegrać ….

   Odpowiedz
  • drajverddz

   25 lutego 2017

   nie jednemu już powiedziałem ze kutasa nosi się w spodniach a ten debil z volva nosi go na szyi a mózg ma w spodniach

   Odpowiedz
 • Gość

  16 lutego 2017

  Tez jestem kierowca zawodowym i nie raz miałem taką sytuację gdzie ktoś próbował mnie wyprzedzić bo jedzie o jeden kilometr na godzinę szybciej ode mnie,wiec wpuszczam takich kierowców bo nie ma sensu sie ścigać i blokować drogi.Dość mamy „niedzielnych” kierowców oraz „dziadkow” za kółkiem gdzie na autostradach i ekspresówkach jeżdżą 60km/h.Mobile,nie ma sensu utrudniać sobie życia, w końcu robimy to co kochamy (przynajmniej ja tak mam) wiec bądźmy dla siebie życzliwi i pomocni,nie utrudniajmy sobie życia.Pozdrawiam i życzę wszystkim szerokości

  Odpowiedz
 • dddd

  17 lutego 2017

  Buractwo ze strony kierowcy, który w tym przypadku jest wyprzedzany…

  Odpowiedz
 • Casp

  26 lutego 2017

  Każdy narzeka na kierowcę Volvo a moim zdaniem kierowca z omega Pilzno źle zrobił. Bo on jechał szybciej może o 0.3 km/h…. No bez przesady! Nie mam czym to nie wyprzedzam, proste?
  No chyba że chujek z Volva dodał gazu niczym Helmut na zakazie…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz