11 grudnia 2017, 17:00
Warszawa
+20°C
Łukasz Urban reportaż TVP1

„Życzymy mu autostrady do nieba”. Reportaż o Łukaszu Urbanie w TVP1

10 stycznia br. w Telewizji Polskiej w programie Obserwator został wyemitowany reportaż na temat polskiego kierowcy Łukasza Urbana, który był ofiarą zamachu w Berlinie. 

Kierowco ciężarówki, uważaj na dzieci na drogach. Wideo ku przestrzodze

Problem dzieci na drogach i ich bezpieczeństwa jak dotąd można było kojarzyć głównie jako problem kierowców samochodów osobowych. Nic bardziej mylnego. 

Jak kilka napędów quattro pomogło załadowanej ciężarówce w Niemczech

Trudne zimowe warunki są szczególnie uciążliwe dla kierowców pojazdów ciężarowych. Czasami jednak w sytuacjach krytycznych na pomoc może przyjść kilka samochodów osobowych. 

Jak działa system Scania AEB, który rzekomo zatrzymał ciężarówkę w Berlinie

Jakiś czas temu pojawiły się informacje, że ciężarówka, która wjechała w jarmark świąteczny w Berlinie zatrzymała się dzięki systemowi awaryjnego hamowania Scania. Polecamy obejrzenie filmu ukazującego działanie systemu. 

Volvo i Van Damme to przeżytek. Teraz króluje BelAZ i białoruski kaskader

Pamiętacie słynny hit internetu z udziałem ciężarówek Volvo i Van Damme’a, który robił szpagat? Białoruski kaskader Denis Błohin postanowił nagrać coś podobnego, ale we wschodnim kunszcie.

Pomoc kierowcom ciężarówek w zimowych warunkach w Oleszycach

14 grudnia br. w miejscowości Oleszyce w woj. podkarpackim miała miejsce nietypowa pomoc kierowcom ciężarówek. 

Kierowcy, prawdziwi Mikołajowie to Wy. Wzruszające wideo

Wszyscy wiemy, jak bardzo istotna jest praca kierowców zawodowych, zwłaszcza przed świętami, kiedy chcemy, aby towar dotarł do nas na czas. Dlatego drodzy kierowcy, prawdziwi Mikołajowie to Wy. Dziękujemy. 

Kiedy spadnie pierwszy śnieg. Drift ciągnikiem siodłowym

Pierwszy śnieg i ciągnik bez dodatkowego ładunku mogą przywodzić na pierwszą myśl tylko drift. Oto jak robią to we Francji. 

Tak polscy kierowcy oddali cześć zamordowanemu w Berlinie koledze po fachu

Kierowcy ciężarówek oddali dziś hołd dla kierowcy zamordowanego w Berlinie. Miejsce akcji to MOP Witkowice przy autostradzie A4. Autorem nagrania jest Michał Kłoś.

Niebezpieczne wyprzedzanie ciężarówki zimą

Tylko bardzo dobra reakcja osoby, która jechała z naprzeciwka sprawiła, że nikomu nic się nie stało. Wideo ku przestrodze – wyprzedzanie ciężarówki zimą może nieść ze sobą bardzo duże niebezpieczeństwo.