22 lutego 2017, 10:21
Warszawa
+20°C
Kradzież ładunków w Niemczech

Saksonia: nasilona kradzież ładunków z ciężarówek. Niemcy twierdzą, że to Polacy

Na parkingach w Niemczech, głównie w okolicach Drezna, dochodzi do napadów na pojazdy ciężarowe i kradzież ładunków. Niemieckie służby twierdzą, że sprawcami są prawdopodobnie Polacy. 

8080 kg alkoholu GITD

8080 kg alkoholu, przechylony pojazd i odmowa przyjęcia mandatu

O 230% dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu przekroczył jeden z kierujących przewożąc alkohol. Ze względu na źle zamocowany towar, przechylony pojazd rzucił się w oczy i został zatrzymany do kontroli.

Elektryczne autobusy Scania

Scania testuje elektryczne autobusy w Szwecji

Elektryczne autobusy Scania będą testowane w Östersund na północy Szwecji. Trzy pojazdy Scania Citywide LE rozpoczną pracę pod koniec 2017 roku, a kolejne trzy dołączą do nich na początku 2019 roku.

Jazda figurowa – ciężarówką po lodzie

Kiedy na jezdni tworzy się „szklanka”, a solarek z jakichś powodów nie ma, może być niebezpiecznie. Krychu TIR pokazał swoją jazdę ciężarówką po lodzie.

Przewrócony pojazd ciężarowy przez cały dzień blokował drogę

We wtorek na drodze wojewódzkiej nr 865 pomiędzy miejscowościami Płazów i Narol przewrócił się pojazd ciężarowy, który całkowicie blokował drogę przez cały dzień.

Kampania Odśnież Trucka

Akcja „Odśnież Trucka”. Powstanie instalacja do odśnieżania ciężarówek

Fundacja Truckers Life, wspólnie z Polską Unią Transportu i Związkiem Pracodawców „Transport i Logistyka Polska” rozpoczynają akcję „Odśnież Trucka”.

Zakaz wyprzedzania ciężarówek Adamczyk

Już niebawem zakaz wyprzedzania ciężarówek przez inne ciężarówki?

Dziś w wywiadzie dla RMF24 Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk zapowiedział, że resort ma plany wprowadzenia zakazu wyprzedzania ciężarówek przez inne pojazdy ciężarowe. 

Słowacka ciężarówka wypadek

Słowacka ciężarówka spadła z mostu tuż przed torami kolejowymi

Na trasie biegnącej przez wieś Dworniki na Słowacji pojazd ciężarowy wypadł przez barierki z trasy i zatrzymał się kilka metrów niżej, tuż przed torami kolejowymi. 

Ważenie ciężarówek w Warszawie

Ważenie ciężarówek w Warszawie. Od grudnia 52 przeładowane pojazdy, łącznie 400 tys. zł kary

Od 8 grudnia 2016 r. Zarząd Dróg Miejskich przejął obowiązek kontrolowania masy pojazdów poruszających się po ulicach Warszawy. Do tej pory wykryto 52 naruszenia związane z przeładowaniem pojazdów ciężarowych.

Uciekli z parkingu strzeżonego ITD

Zatrzymało ich ITD. Uciekli z parkingu strzeżonego w Sandomierzu, znaleźli ich w Warszawie

Na DK nr 9 WITD z Kielc skontrolowało pojazd ciężarowy należący do tureckiego przedsiębiorcy. W wyniku wystawiono decyzję administracyjną oraz zatrzymano pojazdu na parkingu strzeżonym.