22 listopada 2017, 14:56
Warszawa
+20°C
Blogerzy z branży transportowej

Blogerzy z branży transportowej testowali DAF-a XF Pure Excellence

Pod koniec lipca do Bielska-Białej przyjechała grupa blogerów i vlogerów z całej Polski, by testować nowego XF Pure Excellence. Okazją był zorganizowany przez DAF Trucks Polska pierwszy DAF Bloggers Day.

Dwudniowe spotkanie z blogerami i vlogerami transportowymi miało na celu przedstawienie nowych pojazdów marki DAF – w teorii i w praktyce. Na uczestników czekały więc nie tylko część warsztatowa, ale także górskie trasy.

W DAF Trucks Polska wierzymy, że nikt nie jest w stanie nam powiedzieć tak wiele o pojazdach, jak ich użytkownicy – kierowcy, dla których ciężarówki stają się drugim domem – powiedział Zbigniew Kołodziejek – Marketing Manager DAF Trucks Polska –To oni w praktyce testują wszystkie rozwiązania, potwierdzając ich użyteczność, sprawność działania, ergonomię czy komfort jazdy. Dlatego postanowiliśmy zaprosić grupę najbardziej aktywnych tzw. liderów opinii w branży transportowej, czyli osoby, które najczęściej są nie tylko kierowcami zawodowymi, ale także pasjonatami podążającymi za nowinkami, śledzącymi trendy, szukającymi ciekawostek na temat prowadzonych przez siebie pojazdów. Chcieliśmy, aby mogli poznać i wyrobić sobie opinię nt. Nowych DAF-ów nie na podstawie informacji prasowych i artykułów, lecz własnych doświadczeń. Stąd pomysł, by zorganizować DAF Bloggers Day – tłumaczy Kołodziejek.

Blogerzy transportowi

Pierwszego dnia zaproszonych gości powitał Zbigniew Kołodziejek, który przedstawił najnowsze wyniki firmy DAF Trucks Polska, a następnie zaprezentował nowego XF-a Pure Excellence. W tej części główny nacisk został położony na zmiany względem poprzedniego modelu. Następnie blogerzy i vlogerzy otrzymali kluczyki do zestawów nowy DAF XF z obciążoną ładunkiem 18 ton naczepą Wielton. Jako, iż zdecydowana większość zaproszonych gości to kierowcy zawodowi, osobiście zasiedli oni za kierownicami testowych pojazdów. Każdy z uczestników DAF Bloggers Day miał do pokonania liczącą prawie 100 kilometrów trasę wiodącą zarówno po płaskim, jak i licznych wzniesieniach. Zarówno na górskich drogach, jak i w ruchu ulicznym. Tak przygotowane trasy miały na celu umożliwienie kierowcom zapoznanie się ze wszystkimi kluczowymi systemami, ale też pracą silnika i skrzyni biegów w każdych warunkach. Pierwszy dzień zakończyło podsumowanie i wymiana refleksji nt. jazdy Nowymi XF-ami Pure Excellence.

Blogerzy i vlogerzy transportowi

Drugiego dnia DAF Bloggers Day zaproszeni goście wzięli udział w warsztatach z ecodrivingu prowadzonych przez Jarosława Ożyńskiego, który na co dzień szkoli klientów DAF Trucks Polska w zakresie efektywnej jazdy. Punktem kulminacyjnym dla blogerów i vlogerów były loty widokowe helikopterem nad Bielskiem-Białą z widokiem na malownicze beskidzkie panoramy.

Blogerzy, którzy wzięli udział w wydarzeniu:

We Are Truckspotters – Adam Michalak, Piotr Michalak
Skowronek w Trasie – Ewelina Skowronek
Olga Maria Ch – International Truck Driver – Olga Chrabąszcz
Wojtek Siemanko Chuchała – Wojtek Chuchała
Kierowcy Ciężarówek – Kuba Tyszko, Paweł Pielesiak
Widzimy się na Dżangłerze – kierowca Tyra – Andrzej Kohut
Uniwersytet Parkingowy Garbsen Nord – Wojciech Jochaniak

Blogerzy z branży transportowej testowali DAF-a XF Pure Excellence
3.67 (73.33%), ocen: 3

Podobne wpisy

Dodaj komentarz