12 grudnia 2017, 18:19
Warszawa
+20°C

Najdłuższy odpoczynek kierowcy wyniósł 3 godziny i 2 minuty. Wyniki kontroli czasu pracy na Opolszczyźnie

Dwie kontrole drogowe czeskich przewoźników i ujawnione 42 naruszenia norm czasu pracy, to efekt działań przeprowadzonych przez WITD w Opolu w minionym tygodniu.

Pierwsza kontrola przeprowadzona w godzinach nocnych na opolskim odcinku autostrady ujawniła specyficzny sposób odbierania przerwy przez kierującego. W chwili, kiedy konieczny był już odbiór przerwy kierowca wyjmował kartę z tachografu i następnie kontynuował jazdę. Po czasie, w którym „odbierał przerwę” ponownie wkładał kartę i prowadził pojazd dalej. Działania te wielokrotnie powtarzał w ciągu 28 dni przed kontrolą.

Druga kontrola przeprowadzona na DK nr 45 ujawniła, że kierowca prowadził pojazd przez ponad 21 godzin bez prawidłowego odpoczynku dziennego, a czas jazdy dziennej przekroczył o ponad 11 godzin. Dodatkowo kierowca nie odbierał prawidłowych odpoczynków, najdłuższy odpoczynek w kontrolowanym okresie wyniósł zaledwie 3 godziny i 2 minuty.

Łączna ilość naruszeń jaką inspektorzy ujawnili w trakcie tych kontroli to 42. W obydwu przypadkach pojazdy wraz z kierującymi skierowano na parking strzeżony, na którym odebrali oni prawidłowy odpoczynek, a po uiszczeniu kaucji na poczet kar administracyjnych i mandatów karnych zostali zwolnieni i dopuszczeni do dalszej jazdy.

źródło: WITD Opole

Najdłuższy odpoczynek kierowcy wyniósł 3 godziny i 2 minuty. Wyniki kontroli czasu pracy na Opolszczyźnie
5 (100%), ocen: 3

Podobne wpisy

Dodaj komentarz