23 października 2017, 02:40
Warszawa
+20°C

Pokazywał inspektorom, jak sterował wyłącznikiem tacho za pomocą pedałów hamulca i gazu

20 marca br. na autostradzie A2 w okolicach Strykowa został zatrzymany kierowca pojazdu ciężarowego z Łotwy, który wykonywał międzynarodowy tranzytowy przewóz na terenie Polski. 

Podczas kontroli tachografu oraz impulsatora skrzyni biegów stwierdzono, że istnieje duże prawdopodobieństwo podłączenia wyłącznika tachografu. Kierowca po rozmowie z inspektorami zdecydował się zaprezentować sposób włączania tego urządzenia, które – jak się okazało – sterowane było poprzez odpowiednie użycie hamulca i gazu. Dzięki zastosowanemu „udogodnieniu” prowadzący pojazd fałszował zapisy prędkości pojazdu, aktywności kierowcy i przebytej drogi.

W serwisie tachografów, do którego skierowano pojazd, zdemontowano czujnik tachografu, stwierdzając w nim dodatkowe elementy elektroniczne. Wykryta została również puszka z układami sterującymi, zakłócającymi tzw. drugi sygnał tachografu.

W wyniku naruszeń inspektorzy nałożyli na kierowcę mandat karny, natomiast wobec przedsiębiorcy zostało wszczęte postępowanie administracyjne.

źródło: WITD Łódź

Pokazywał inspektorom, jak sterował wyłącznikiem tacho za pomocą pedałów hamulca i gazu
5 (100%), ocen: 2

Podobne wpisy

Dodaj komentarz