11 grudnia 2017, 16:59
Warszawa
+20°C
Polski kierowca busa zasłabł w Holandii

Polski kierowca busa zasłabł na autostradzie w Holandii. Pomógł mu policjant z Polski

Kierowca polskiej firmy transportowej zasłabł na autostradzie w Holandii. Dzięki sprawnym działaniom spedytora, policji i pogotowia na szczeblu międzynarodowym pozwoliły na udzielenie szybkiej pomocy. 

W środę, około godz. 11 oficer dyżurny małopolskiej Policji otrzymał zgłoszenie od operatora Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krakowie o zasłabnięciu polskiego kierowcy na autostradzie A-58 w Holandii. Zgłoszenie pochodziło od spedytora firmy transportowej, którego jeden z kierowców, wykonujący kurs busem, był obecnie na terenie Holandii i zgłaszał pogarszający się stan jego zdrowia. Jak wynikało z informacji kierowca miał zjechać na parking przy autostradzie i omdleć. 26-latek zgłaszał także problemy z utrzymaniem równowagi.

Oficer dyżurny kom. Paweł Ciuruś skontaktował się z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji KGP. Małopolski dyżurny przekazał dane dotyczące miejsca postoju busa, jego numery rejestracyjne, a także numer telefonu do poszkodowanego.

Holenderskie służby zaalarmowane przez polską Policję we wskazane miejsce natychmiast wysłały karetkę pogotowia. 26-latek po udzieleniu mu szybkiej i fachowej pomocy medycznej został przetransportowany do szpitala.

źródło: Policja

Polski kierowca busa zasłabł na autostradzie w Holandii. Pomógł mu policjant z Polski
5 (100%), ocen: 5

Podobne wpisy

Dodaj komentarz