23 października 2017, 19:19
Warszawa
+20°C
Ciężarówki SISU

SISU – znana w wąskim środowisku fińska marka ciężarówek do ciężkich zastosowań

Skandynawia kojarzy się przede wszystkich z bardzo surowym klimatem, któremu – również w transporcie -sprostać mogą tylko wyspecjalizowane rozwiązania. W transporcie takie rozwiązania dostarcza m.in. firma SISU, której ciekawą działalność chcielibyśmy Wam przybliżyć.

Martwy kierowca ciężarówki w Rotterdamie

Martwy kierowca znaleziony na parkingu w Rotterdamie. Prawdopodobnie był Polakiem

Jak poinformował portal myPolacy.nl, w Rotterdamie na parkingu przemysłowym w kabinie pojazdu ciężarowego znaleziony został martwy kierowca. Z nieoficjalnych informacji wynika, że kierowca był Polakiem.

Krowa z poderżniętym gardłem w ciężarówce

Rutynowa kontrola ciężarówki, a w środku… krowa z poderżniętym gardłem

Policja z Katowic zatrzymała do kontroli pojazd ciężarowy przystosowany do przewozu zwierząt z powodu przekroczenia prędkości. Jak się okazało, w przestrzeni załadunkowej zastali widok, którego z pewnością się nie spodziewali.

Ciężarówka zablokowała ulicę w Anglii

Polska ciężarówka zablokowała wczoraj jedną z ulic w Wielkiej Brytanii

Polska ciężarówka o tablicach rejestracyjnych, zaczynających się literami GD, zablokowała wczoraj całkowicie jedną z ciasnych uliczek w miejscowości Stevenage w Wielkiej Brytanii. 

Płatny parking dla ciężarówek

W porcie gdańskim powstał pierwszy płatny parking dla ciężarówek. 4 zł za godzinę

Pierwszy płatny parking dla ciężarówek zlokalizowany jest w Gdańsku przy Trasie Sucharskiego, a godzina postoju ciągnika kosztuje 3,50 zł, ciągnika z naczepą – 4 zł.

Wyższe opłaty na A4 dla ciężarówek

Od dziś wyższe opłaty dla pojazdów ciężarowych na autostradzie A4. Podwyżka do 60 zł

Od dziś, 1 marca 2017 r., kierowcy pojazdów ciężarowych zapłacą więcej, niż dotychczas, za przejazd odcinkiem autostrady A4 pomiędzy Katowicami a Krakowem. 

Magnes ITD

Próbował usunąć magnes jeszcze przy ITD, ale się nie udało

Na drodze wojewódzkiej nr 434 kierowca pojazdu ciężarowego, po zatrzymaniu przez ITD, szybko wyskoczył z kabiny i w obecności inspekcji próbował usunąć magnes, znajdujący się w pojeździe.

Pożar ciężarówek w Montelimar

6 ciągników i 10 naczep spłonęło na parkingu przemysłowym w Montelimar we Francji

W ubiegły weekend na parkingu przemysłowym w Montelimar we Francji wybuchł pożar, w wyniku którego spłonęło 6 ciągników siodłowych i 10 naczep. 

Wypadek amerykańskich żołnierzy

Zderzenie w Mirosławcu. Lufa amerykańskiego czołgu zahaczyła o dwie ciężarówki i busa

Dziś w Mirosławcu (woj. zachodniopomorskie) na drodze krajowej nr 10 doszło do zderzenia amerykańskiej lawety, wiozącej czołg z ciężarówką i busem. To już kolejny wypadek z udziałem amerykańskich żołnierzy w Polsce.

Kradzież ładunków w Niemczech

Saksonia: nasilona kradzież ładunków z ciężarówek. Niemcy twierdzą, że to Polacy

Na parkingach w Niemczech, głównie w okolicach Drezna, dochodzi do napadów na pojazdy ciężarowe i kradzież ładunków. Niemieckie służby twierdzą, że sprawcami są prawdopodobnie Polacy.