28 czerwca 2017, 05:53
Warszawa
+20°C
Ciężarówka zablokowała ulicę w Anglii

Polska ciężarówka zablokowała wczoraj jedną z ulic w Wielkiej Brytanii

Polska ciężarówka o tablicach rejestracyjnych, zaczynających się literami GD, zablokowała wczoraj całkowicie jedną z ciasnych uliczek w miejscowości Stevenage w Wielkiej Brytanii. 

Płatny parking dla ciężarówek

W porcie gdańskim powstał pierwszy płatny parking dla ciężarówek. 4 zł za godzinę

Pierwszy płatny parking dla ciężarówek zlokalizowany jest w Gdańsku przy Trasie Sucharskiego, a godzina postoju ciągnika kosztuje 3,50 zł, ciągnika z naczepą – 4 zł.

Wyższe opłaty na A4 dla ciężarówek

Od dziś wyższe opłaty dla pojazdów ciężarowych na autostradzie A4. Podwyżka do 60 zł

Od dziś, 1 marca 2017 r., kierowcy pojazdów ciężarowych zapłacą więcej, niż dotychczas, za przejazd odcinkiem autostrady A4 pomiędzy Katowicami a Krakowem. 

Magnes ITD

Próbował usunąć magnes jeszcze przy ITD, ale się nie udało

Na drodze wojewódzkiej nr 434 kierowca pojazdu ciężarowego, po zatrzymaniu przez ITD, szybko wyskoczył z kabiny i w obecności inspekcji próbował usunąć magnes, znajdujący się w pojeździe.

Pożar ciężarówek w Montelimar

6 ciągników i 10 naczep spłonęło na parkingu przemysłowym w Montelimar we Francji

W ubiegły weekend na parkingu przemysłowym w Montelimar we Francji wybuchł pożar, w wyniku którego spłonęło 6 ciągników siodłowych i 10 naczep. 

Wypadek amerykańskich żołnierzy

Zderzenie w Mirosławcu. Lufa amerykańskiego czołgu zahaczyła o dwie ciężarówki i busa

Dziś w Mirosławcu (woj. zachodniopomorskie) na drodze krajowej nr 10 doszło do zderzenia amerykańskiej lawety, wiozącej czołg z ciężarówką i busem. To już kolejny wypadek z udziałem amerykańskich żołnierzy w Polsce.

Kradzież ładunków w Niemczech

Saksonia: nasilona kradzież ładunków z ciężarówek. Niemcy twierdzą, że to Polacy

Na parkingach w Niemczech, głównie w okolicach Drezna, dochodzi do napadów na pojazdy ciężarowe i kradzież ładunków. Niemieckie służby twierdzą, że sprawcami są prawdopodobnie Polacy. 

8080 kg alkoholu GITD

8080 kg alkoholu, przechylony pojazd i odmowa przyjęcia mandatu

O 230% dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu przekroczył jeden z kierujących przewożąc alkohol. Ze względu na źle zamocowany towar, przechylony pojazd rzucił się w oczy i został zatrzymany do kontroli.

Elektryczne autobusy Scania

Scania testuje elektryczne autobusy w Szwecji

Elektryczne autobusy Scania będą testowane w Östersund na północy Szwecji. Trzy pojazdy Scania Citywide LE rozpoczną pracę pod koniec 2017 roku, a kolejne trzy dołączą do nich na początku 2019 roku.

Jazda figurowa – ciężarówką po lodzie

Kiedy na jezdni tworzy się „szklanka”, a solarek z jakichś powodów nie ma, może być niebezpiecznie. Krychu TIR pokazał swoją jazdę ciężarówką po lodzie.