14 grudnia 2017, 04:48
Warszawa
+20°C
Płatny parking dla ciężarówek

Łódź: od 17 października zakaz ruchu ciężarówek

Od 17 października zostanie wprowadzony zakaz ruchu w Łodzi dla pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton.

Władze miasta chcą przede wszystkim ograniczyć ruch pojazdów ciężarowych w ścisłym centrum Łodzi. Wprowadzenie zakazu wiąże się z obowiązującymi od 1 października opłatami viaTOLL na odcinku autostrady A1 Tuszyn – Stryków.

Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi (ZDiT) od momentu wprowadzenia opłaty monitorował natężenie ruchu pojazdów ciężarowych w mieście i stwierdził, że jest ono znacznie wyższe, niż było do tej pory. Stąd decyzja miasta o ograniczeniu ruchu tranzytowego pojazdów ciężarowych. ZDiT ustawi specjalne oznakowanie, informujące o zmianach.

Do Łodzi będą mogły wjechać pojazdy o DMC powyżej 12 ton tylko z listem przewozowym, w którym podana jest trasa przewozu, ładunek i adres na terenie Łodzi, pod który ma on zostać dostarczony.

Oceń tekst!

Podobne wpisy

Komentarze

 • Xx

  6 października 2016

  A co z wjazdami docelowymi na załadunki? Też będą wymagać jakiś dokumentów…?

  Odpowiedz
  • przeladowany

   7 października 2016

   Na docelowe załadunki/rozładunki będzie można wjeżdżać z listem przewozowym z informacją o trasie transportu, ładunku oraz adresem w Łodzi, gdzie ładunek ma zostać dostarczony/odebrany.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz