12 grudnia 2017, 18:19
Warszawa
+20°C
IVECO Daily CNG do zbiórki bioodpadów

IVECO Daily CNG przeznaczone do zbiórki bioodpadów

Francuskie przedsiębiorstwo Moulinot Compost & Biogaz odebrało pierwszy z pięciu nowych IVECO Daily CNG przeznaczonych do zbiórki bioodpadów. 

Przedsiębiorstwo Moulinot Compost & Biogaz powstało w 2013 r. jako część projektu pilotażowego, w którym udział wzięło 80 firm (były to m.in. restauracje, firmy cateringowe, hotele, sklepy i szkoły). Głównym celem firmy jest prowadzenie zbiórki bioodpadów i świadczenie usługi tzw. repurposingu, czyli zmiany przeznaczenia. Projekt był ukierunkowany na ograniczanie marnotrawstwa żywności i jednoczesną ochronę środowiska. Stephan Martinez, paryski restaurator i założyciel firmy — która rozpoczęła działalność, eksploatując jeden z pierwszych 19-tonowych modeli IVECO Stralis napędzanych CNG — postanowił rozszerzyć i rozwinąć działalność Moulinot Compost & Biogaz oraz uzupełnić flotę o nowe pojazdy. Martinez odebrał pierwszego IVECO Daily CNG wyposażonego w kontener do zbiórki odpadów z puli pięciu zamówionych pojazdów.

Zasilany sprężonym gazem silnik 7 tonowego Daily rozwija moc 136 KM i maksymalny moment obrotowy 350 Nm. Ponadto w obliczu wyzwań środowiskowych podnoszonych przez władze publiczne (a władze miejskie Paryża w szczególności) Daily CNG okazał się najbardziej skuteczną i natychmiast dostępną alternatywą dla przedsiębiorstwa wykonującego usługi komunalne zarówno w ciągu dnia, jak i w godzinach nocnych (w nocy jest po prostu bardzo cichy).

Pojazd został wyposażony w wywrotkę ECOPAC SUPER o łącznej pojemności 8 metrów sześciennych wyprodukowaną przez firmę SEMAT, w której zamontowano urządzenie do zagęszczania odpadów. Ponadto jest on wyposażony w pierwszy tego rodzaju kontener, który można oznakować materiałami samoprzylepnymi na całej jego długości.

Firma Moulinot Compost & Biogaz przetworzyła łącznie 3809 ton bioodpadów, produkując 228 540 metrów sześciennych biogazu oraz 3619 ton nawozu.

IVECO Daily CNG przeznaczone do zbiórki bioodpadów
5 (100%), ocen: 1

Podobne wpisy

Dodaj komentarz