11 grudnia 2017, 17:01
Warszawa
+20°C
Opona Goodyear EfficientGrip Cargo

Opony Goodyear EfficientGrip Cargo dla lekkich ciężarówek

Goodyear, jeden z największych producentów ogumienia na świecie, wprowadza na rynek opony EfficientGrip Cargo przeznaczone dla lekkich ciężarówek. Zastosowano w nich nową mieszankę krzemionkową i poprawiono charakterystykę zużycia bieżnika. Opony Goodyear są już dostępne na rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Nowa mieszanka krzemionki w bieżniku ma zwiększać odporność opony na zużycie i poprawiać trakcję na mokrych nawierzchniach. Zaprojektowany od nowa wzór bieżnika ma optymalizować sztywność opony i sprawiać, że ciśnienie w niej rozłoży się bardziej równomiernie, zapewniając tym samym lepszą styczność gumy z drogą. Dzięki tym zmianom floty będą mogły przejechać nawet 10 tys. kilometrów więcej.

Dzięki zastosowaniu sztywniejszej mieszanki bazowej i dodaniu specjalnej warstwy chłodzącej, opona wytwarza mniej ciepła niż poprzedni model, co przekłada się na zmniejszenie oporów toczenia o 18%.

Opona EfficientGrip Cargo spełnia wytyczne unijnych przepisów, które wejdą w życie w listopadzie 2018 roku w zakresie europejskiej etykiety, szczególnie jeśli chodzi o poziom hałasu zewnętrznego, oporów toczenia i trakcji na mokrej nawierzchni.

Do maja 2017 roku dostępnych będzie 28 rozmiarów, które pokryją 82% rynku opon.

Oceń tekst!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz