12 grudnia 2017, 18:22
Warszawa
+20°C

„Przezroczysta” ciężarówka Samsunga wyjechała testowo na drogi

Prototypowa ciężarówka – Samsung Safety Truck, która „pokazuje” inne pojazdy poruszające się przed nią na drodze, wyjechała pilotożowo na drogi w Argentynie.

Od około roku w sieci krążą filmiki, przedstawiające zestaw ciężarowy poruszający się po drodze, przez który – dosłownie – można zobaczyć pojazdy poruszające się przed nim. Na tyle naczepy umocowany jest ekran, który emituje na żywo obraz z kamery znajdującej się z przodu pojazdu. Dzięki temu kierowcy, poruszający się za ciężarówką, widzą, co znajduje się przed nią. Dzięki temu mogą ocenić szanse powodzenia manewru wyprzedzania (zwłaszcza na drogach jednopasmowych), co oczywiście wpływa na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi.

To pomysł argentyńskiego oddziału firmy Samsung. Do tej pory były to tylko zapowiedzi, teraz – pilotażowa ciężarówka wyjechała na drogi w Argentynie. Ekran zamontowany na tyle naczepy i składa się z czterech ścianek – 46-calowych wyświetlaczy Samsung OH46D, które są wodoodporne, dlatego żadne warunki atmosferyczne im nie straszne.

Testy pojazdu mają trwać rok.

„Przezroczysta” ciężarówka Samsunga wyjechała testowo na drogi
5 (100%), ocen: 4

Podobne wpisy

Dodaj komentarz