22 listopada 2017, 14:58
Warszawa
+20°C
Scania szkolenie

Na specjalnym torze Scania szkoliła jak nie przewracać pojazdów ciężarowych

Przewrócenie się jest jednym z częstszych wypadków, jakie mogą przytrafić się kierowcy podczas jazdy pojazdem ciężarowym. Scania zorganizowała  trening bezpiecznej jazdy, podczas którego uczestnicy mogli przekonać się, co się dzieje, gdy pojazd traci stabilność na zakręcie. 

W ramach treningu bezpiecznej jazdy przeszkolonych zostało 700 właścicieli flot i kierowców prowadzących przewozy na zlecenie firmy AGA Gas, szwedzkiego dostawcy gazu działającego w ramach Grupy Linde. Podczas szkolenia uczestnicy mogli m.in. doświadczyć co się dzieje, gdy pojazd ulega wywróceniu.

Za tor szkoleniowy posłużył pas startowy znajdujący się terenie dawnej wojskowej bazy lotniczej, niedaleko centrali i fabryki Scania w Södertälje. Inicjatorami projektu byli przedstawiciele firm AGA i Scania.

Scania szkolenie

Do dyspozycji kursantów oddano dwa specjalnie przygotowane pojazdy ciężarowe, wyposażone w pomocnicze koła, które miały na celu zdestabilizować pojazd tak, jakby naprawdę miał się przewrócić. W trakcie kursu ciągnik z naczepą był rozpędzany do 30 km/h, następnie nagle pojawiała się przed nim przeszkoda, którą kierowca musiał ominąć wykonując gwałtowny skręt.

Na specjalnym torze Scania szkoliła jak nie przewracać pojazdów ciężarowych
3.8 (76%), ocen: 5

Podobne wpisy

Dodaj komentarz