28 czerwca 2017, 05:50
Warszawa
+20°C
Słownik kierowcy Marathon International

Firma Marathon International przygotowała słownik dla kierowców w 4 językach

Firma transportowa Marathon International stworzyła słownik dedykowany kierowcom zawodowym pojazdów ciężarowych ze zwrotami przetłumaczonymi na 4 języki.

Sprawdź punkty karne

Od 1 kwietnia sprawdzisz za darmo i przez internet, ile masz punktów karnych

1 kwietnia br. ma zostać uruchomiona usługa „Sprawdź punkty karne”, dzięki której bez wychodzenia z domu będzie można zweryfikować liczbę punktów karnych na swoim koncie.

Elektryfikacja dróg Scania

Scania testuje rozwiązania związane z elektryfikacją dróg

Elektryfikacja dróg, jako rozwiązanie transportowe jest już testowana przez ekspertów Scania w praktyce. 

e-katalog części DAF

Nowy e-katalog części DAF

DAF Trucks i PACCAR Parts przedstawiły nowy e-katalog części TRP. Internetowy katalog, zawierający ponad 70 000 części do wszystkich marek ciężarówek, przyczep i naczep, jest teraz dostępny w 17 językach. E-Katalog TRP można znaleźć na pod adresem www.trpparts.com.

Euro Truck Simulator 2 Scania nowej generacji

Scania nowej generacji w Euro Truck Simulator 2

Pojazdy Scania nowej generacji pojawią się wiosną w popularnej grze Euro Truck Simulator 2. Zespół informatyków z firmy SCS Software, producenta gry spędził trzy dni w Scania DemoCentre w Södertälje studiując szczegóły nowych kabin serii S i R.

Continental iTyre opony

Continental iTyre – nowe rozmiary inteligentnych opon

Continental, producent opon i  dostawca rozwiązań dla przemysłu motoryzacyjnego, uzupełnił gamę ogumienia z czujnikami ContiPressureCheck o kolejne rozmiary. 

Volkswagen Ogórek mikrobus

Wygląda jak Volkswagen Ogórek. Elektryczny mikrobus wjeżdża na rynek

Podczas salonu samochodowego w Detroit zadebiutował elektryczny mikrobus Volkswagena. Stylistyką nawiązuje do kultowego „Ogórka”, który zadebiutował w 1950 roku. 

Scania szkolenie

Na specjalnym torze Scania szkoliła jak nie przewracać pojazdów ciężarowych

Przewrócenie się jest jednym z częstszych wypadków, jakie mogą przytrafić się kierowcy podczas jazdy pojazdem ciężarowym. Scania zorganizowała  trening bezpiecznej jazdy, podczas którego uczestnicy mogli przekonać się, co się dzieje, gdy pojazd traci stabilność na zakręcie. 

Nocny transport Scania testy

Nocny transport jest bardziej wydajny. Tak twierdzi Scania i robi testy

Nocny transport przynosi wiele korzyści ekonomicznych, środowiskowych oraz społecznych. Zalety te znacznie przewyższają ewentualny dyskomfort związany z emisją hałasu. Taki jest wynik dwuletnich badań prowadzonych w Sztokholmie, gdzie obowiązuje zakaz dostaw samochodami ciężarowymi w godzinach 22.00 – 6.00. 

Opony na osie wleczone Sava

Opony na osie wleczone – Sava Cargo 4 HL

Sava Tires z rodziny Goodyear wprowadza na rynek opony na osie wleczone do naczep i przyczep Sava Cargo 4 HL, umożliwiającą zwiększenie ładowności użytkowej.