22 listopada 2017, 14:57
Warszawa
+20°C
Volkswagen Ogórek mikrobus

Wygląda jak Volkswagen Ogórek. Elektryczny mikrobus wjeżdża na rynek

Podczas salonu samochodowego w Detroit zadebiutował elektryczny mikrobus Volkswagena. Stylistyką nawiązuje do kultowego „Ogórka”, który zadebiutował w 1950 roku. 

Nowy mikrobus ma jednak wykorzystywać najnowocześniejsze rozwiązania. I.D. Buzz – bo tak nazwano nowy projekt niemieckiego koncernu został wyposażony w dwa silniki elektryczne, których łączna moc wynosi 369 KM. Za dostarczenie energii odpowiadają baterie o pojemności 111 kWh. Producent umieścił je w podłodze pojazdu. Na jednym ładowaniu pojazd będzie w stanie przejechać 440 km. Mikrobus rozwinie prędkość 100 km/h w ciągu 5 sekund.

Pojazd zbudowany jest na autorskiej platformie Volkswagena – MEB (ang. Modular Electric Toolkit) dedykowaną pojazdom elektrycznym i hybrydowym należącym do producenta. Platforma ta pozwala na budowę różnych wariantów nadwozia mikrobusa.

Nowością wykorzystaną w tym rozwiązaniu jest możliwość włączenia autonomicznego trybu jazdy. Wystarczy użycie jednego przycisku na desce rozdzielczej, a kierownica schowa się. „Dotychczasowy kierowca” zaś będzie mógł cieszyć się komfortem jazdy, nie wymagającej ingerencji w działanie pojazdu.

Oceń tekst!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz