29 czerwca 2017, 09:25
Warszawa
+20°C
Pakiet mobilności

Awarie kart do tachografów. Co zrobić jeśli przydarzy się w trasie?

Ostatnio bardzo głośnym problemem w branży zrobiło awarie kart do tachografów. Stają się one nieaktywne nawet na dwa miesiące przed terminem. Ma to związek z błędem certyfikatu cyfrowego – urządzenie uznaje kartę za nieważną.

Kurier pędził z towarem, podczas wyprzedzania na podwójnej zahaczył o inny samochód

Na trasie Kościelna Wieś – Kuchary w okolicach Kalisza zarejestrowany został manewr kuriera, który podczas wyprzedzania na „podwójnej ciągłej” zahaczył o drugi samochód.

Maniuplacje w tachografie

2 miesiące więzienia w Wielkiej Brytanii dla polskiego kierowcy za manipulacje w tachografie

Jak poinformował brytyjski serwis, zajmujący się tematyką transportową – Commercial Motor, polski kierowca ciężarówki został skazany na wyrok dwóch miesięcy więzienia za wykryte manipulacje w pracy tachografu cyfrowego. 

Poszukiwany kierowca ciężarówki Gniezno

Gniezno: poszukiwany kierowca ciężarówki, który przyczynił się do groźnego wypadku

10 marca br. na DK nr 5 w miejscowości Modliszewko w gminie Gniezno doszło do wypadku drogowego, w którym udział brały pojazd osobowy i dostawczy. Do zdarzenia prawdopodobnie bezpośrednio przyczynił się pojazd ciężarowy. Policja poszukuje teraz świadków zdarzenia, którzy pomogliby ustalić szczegóły zajścia i wskazać kierowcę ciężarówki.

Ciężarówka w rowie Sulechów

Ciężarówka leżała w rowie 3 dni, bo właściciel szukał taniej pomocy drogowej? Prostujemy informacje

Wczoraj pisaliśmy o leżącej trzy dni w rowie ciężarówce z powodu poszukiwania przez właściciela firmy najtańszej pomocy drogowej. Odezwał się do nas czytelnik, który przybliżył kulisy zdarzenia i nieco zmienił spojrzenie na tę sytuację.  

Ciężarówka zmiażdżona przez pociąg. Wypadek podobny do zderzenia z Pendolino, lecz kierowca nie żyje

Pamiętacie polskiego kierowcę ciężarówki, który wjechał pod Pendolino na przejeździe kolejowym? Tym razem prezentujemy podobny przypadek z Chile. Kierowca nie miał tyle szczęścia. 

Wyłącznik tachografu

Wyłączał tachograf za pomocą kombinacji pedałów gazu i hamulca

W okolicach autostrady A2, za punktem poboru opłat Gołuski, WITD zatrzymała kierowcę, który stosował wyłącznik tachografu za pomocą kombinacji wciśnięcia pedałów hamulca i gazu. 

Pozwolenie na CB Radio

Powrót do przeszłości, czyli… pozwolenie na CB Radio!

Pozwolenie na CB Radio? Niektórzy z pewnością odpowiedzieliby z przekąsem, że najbardziej przydałoby się takie rozwiązanie teraz. Wielu kierowców pamięta jednak, kiedy takie dokumenty były rzeczywistością.

Ciężarówki SISU

SISU – znana w wąskim środowisku fińska marka ciężarówek do ciężkich zastosowań

Skandynawia kojarzy się przede wszystkich z bardzo surowym klimatem, któremu – również w transporcie -sprostać mogą tylko wyspecjalizowane rozwiązania. W transporcie takie rozwiązania dostarcza m.in. firma SISU, której ciekawą działalność chcielibyśmy Wam przybliżyć.

Scania dla Skody ciężarówka CNG

25-metrowe zestawy Scanii zasilane CNG będą pracować dla Škody

Cztery pojazdy ciężarowe Scania zasilane gazem CNG są wykorzystywane do transportu wewnętrznego w głównym zakładzie Škoda w Mladá Boleslav. Kolejny pojazd będzie eksploatowany w łańcuchu dostaw.