21 sierpnia 2017, 17:52
Warszawa
+20°C

Scania Streamline 143 z 1992 roku i S500 nowej generacji w teście porównawczym

Scania porównała modele Streamline 143 z 1992 roku i S500 nowej generacji pod kątem zużycia paliwa i emisji spalin.

IVECO Daily CNG do zbiórki bioodpadów

IVECO Daily CNG przeznaczone do zbiórki bioodpadów

Francuskie przedsiębiorstwo Moulinot Compost & Biogaz odebrało pierwszy z pięciu nowych IVECO Daily CNG przeznaczonych do zbiórki bioodpadów. 

Przewóz ładunku ponadnormatywnego Radom

Radom: przewóz ładunku ponadnormatywnego zagrożony karą 45 tys. zł

Trzy pojazdy przewożące konstrukcje stalowe został zatrzymane i skontrolowane przez ITD w Radomiu. Przewoźnik jest zagrożony łączną karą 45 tys. zł.

IKEA

„W ciężarówce czuję się jak więzień”. O warunkach pracy kierowców ze wschodniej Europy w IKEI

Brytyjska telewizja BBC opublikowała reportaż o trudnych warunkach pracy kierowców pojazdów ciężarowych, pracujących dla koncernu IKEA. Przedstawiciele szwedzkiej firmy skomentowali ten materiał, jako „zasmucające oświadczenie”. 

Pakiet mobilności

Awarie kart do tachografów. Co zrobić jeśli przydarzy się w trasie?

Ostatnio bardzo głośnym problemem w branży zrobiło awarie kart do tachografów. Stają się one nieaktywne nawet na dwa miesiące przed terminem. Ma to związek z błędem certyfikatu cyfrowego – urządzenie uznaje kartę za nieważną.

Kurier pędził z towarem, podczas wyprzedzania na podwójnej zahaczył o inny samochód

Na trasie Kościelna Wieś – Kuchary w okolicach Kalisza zarejestrowany został manewr kuriera, który podczas wyprzedzania na „podwójnej ciągłej” zahaczył o drugi samochód.

Maniuplacje w tachografie

2 miesiące więzienia w Wielkiej Brytanii dla polskiego kierowcy za manipulacje w tachografie

Jak poinformował brytyjski serwis, zajmujący się tematyką transportową – Commercial Motor, polski kierowca ciężarówki został skazany na wyrok dwóch miesięcy więzienia za wykryte manipulacje w pracy tachografu cyfrowego. 

Poszukiwany kierowca ciężarówki Gniezno

Gniezno: poszukiwany kierowca ciężarówki, który przyczynił się do groźnego wypadku

10 marca br. na DK nr 5 w miejscowości Modliszewko w gminie Gniezno doszło do wypadku drogowego, w którym udział brały pojazd osobowy i dostawczy. Do zdarzenia prawdopodobnie bezpośrednio przyczynił się pojazd ciężarowy. Policja poszukuje teraz świadków zdarzenia, którzy pomogliby ustalić szczegóły zajścia i wskazać kierowcę ciężarówki.

Ciężarówka w rowie Sulechów

Ciężarówka leżała w rowie 3 dni, bo właściciel szukał taniej pomocy drogowej? Prostujemy informacje

Wczoraj pisaliśmy o leżącej trzy dni w rowie ciężarówce z powodu poszukiwania przez właściciela firmy najtańszej pomocy drogowej. Odezwał się do nas czytelnik, który przybliżył kulisy zdarzenia i nieco zmienił spojrzenie na tę sytuację.  

Ciężarówka zmiażdżona przez pociąg. Wypadek podobny do zderzenia z Pendolino, lecz kierowca nie żyje

Pamiętacie polskiego kierowcę ciężarówki, który wjechał pod Pendolino na przejeździe kolejowym? Tym razem prezentujemy podobny przypadek z Chile. Kierowca nie miał tyle szczęścia.