23 października 2017, 19:17
Warszawa
+20°C
Zamach w Berlinie polska ciężarówka

Najnowsze doniesienia: podejrzany morderca polskiego kierowcy prawdopodobnie zginął w strzelaninie

Według najnowszych doniesień niemieckich mediów Anis Amri, podejrzany o dokonanie zamachu w Berlinie, zginął w strzelaninie w Mediolanie.

Ok. 3 w nocy Anis Amri, będąc pieszo, miał być zatrzymany do rutynowej kontroli przez policję. Na prośbę okazania dokumentów, wyciągnął broń i zaczął strzelać. Policjanci mieli odpowiedzieć ogniem w wyniku czego Amri został zastrzelony.

Informacje te wciąż czekają na potwierdzenie przez służby. Za chwilę rozpocznie się konferencja ministra spraw zagranicznych Włoch. Fakt, że rząd włoski decyduje się na tak nagłą konferencję może wskazywać, że za chwilę otrzymamy oficjalne potwierdzenie doniesień.

O co chodzi?

20 grudnia br. w tłum ludzi znajdujący się na jarmarku bożonarodzeniowym w Berlinie wjechała ciężarówka. Pojazd należał do polskiej firmy z Gryfina. W wyniku zamachu zginęło 9 osób, znajdujących się na jarmarku oraz polski kierowca, który został znaleziony w kabinie pojazdu. Policja potwierdziła, że zamachowiec znajduje się na wolności. Miał być nim 24-letni Anis Amri, za którym został wydany list gończy. 

Najnowsze doniesienia: podejrzany morderca polskiego kierowcy prawdopodobnie zginął w strzelaninie
5 (100%), ocen: 2

Podobne wpisy

Dodaj komentarz