23 października 2017, 19:17
Warszawa
+20°C
Barcelona ciężarówka z gazem

Pościg za jadącą pod prąd, rozpędzoną ciężarówką z gazem w Hiszpanii

Hiszpańska policja zatrzymała dziś jadący pod prąd pędzący z dużą prędkością pojazd ciężarowy wypełniony butlami z gazem. 

Do zdarzenia doszło dziś ok. godziny 12. Policjanci kontrolujący obwodnicę Barcelony chcieli zatrzymać do kontroli wyraźnie przekraczającą prędkość ciężarówkę. Kierowca zignorował jednak sygnały funkcjonariuszy, co sprawiło, że policjanci ruszyli w pościg.

Do ujęcia kierowcy doszło dopiero, kiedy wjechał na jezdnię pod prąd. Jak się okazało, pojazd ciężarowy był kradziony, a z wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca jest Szwedem i około dwie godziny przed zatrzymaniem ukradł wypełnioną pojemnikami z gazem ciężarówkę. Wówczas rozpoczął rajd po mieście w wyniku którego gubił pojemniki z gazem, taranował inne pojazdy, zranił też przechodzącą po ulicy kobietę.

Specjalna grupa służb bada teraz, czy zachowanie to nie miało motywów terrorystycznych, jednak policja poinformowała już, że zatrzymany kierowca miał w przeszłości poważne problemy ze zdrowiem psychicznym i to właśnie mogło być głównym motywem jego działań.

Pościg za jadącą pod prąd, rozpędzoną ciężarówką z gazem w Hiszpanii
5 (100%), ocen: 1

Podobne wpisy

Dodaj komentarz